Jeseníky lákají návštěvníky. Celoroční aktivity zvýšily zájem

Rozšiřující se nabídka celoročních aktivit v českých horských regionech zvyšuje jejich návštěvnost. V Jeseníkách se díky různým atrakcím návštěvnost zvýšila o 10 % oproti roku 2019.

0

Gulášové slavnosti: Soutěž, hudba a ochutnávky zdarma

Dne 27. července 2023 se v amfiteátru na Horečkách uskuteční Gulášové slavnosti, které začnou v 9:30.

0

Jiří Padevěd (Včera)

Klimkovická sanatoria se mění! Investují do robotická chůze a kognitivní terapie

Psycholog Miloslav Šebela, který pracuje v sanatoriích 30 let, vzpomíná na změny ve skladbě pacientů a složitější povahy případů. Zatímco v 90. letech zvládal klienty sám, dnes mu pomáhá tým psychologů.

0

Jiří Padevěd (Před 2 dny)

Festival Colours of Ostrava 2024 začíná!

Festival Colours of Ostrava 2024 přináší pestrý hudební program a inovace. Vystoupí hvězdy jako Sam Smith, Aneta Langerová, Tata Bojs, Tangerine Dream, Lenny Kravitz, James Blake, Sean Paul a Zara Larsson.

0

Jiřina Suchorová (Před 3 dny)

40 % násilných trestných činů zůstává v ČR nevyřešeno

Podle nejnovějších statistik zůstává v České republice asi čtyřicet procent násilných trestných činů nevyřešeno. Problematické jsou Moravskoslezský a Plzeňský kraj, druhá Praha.

3

Rebeka Schmidt (Před 4 dny)

Florenc slaví 50 let metra unikátními nástěnnými malbami

Oslava 50. výročí pražského metra přinesla stanici Florenc dvě nástěnné malby od umělců Michala Škapy a Matěje Olmera. Tyto díla, vytvořená během nočních směn, vnímají metro jako „bránu do města“.

4

Michaela Prokopová (Před 5 dny)

Japonský speciál v Riegrových sadech: Pokémonová mánie pokračuje!

Přijďte na Pokémonový speciál v Riegrových sadech a objevte svět japonských a anglických Pokémon karet!

0

Michaela Prokopová (Před 5 dny)

Průlomový zákrok zmírnil bolest Pavlovy ruky po 8 letech trápení

Pavel Bartoniček, který osm let trpěl bolestmi pravé ruky, podstoupil průlomový zákrok neuromodulace v Fakultní nemocnici Ostrava. Lékaři mu implantovali elektrody do epidurálního prostoru a neurostimulátor pod kůži.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Kouzlo Hudby na Jezeří: Koncert pro Přátele č. VI

V sobotu 27. července 2024 se na zámku Jezeří odehraje výjimečný komorní koncert, kde zazáří člen České filharmonie Lukáš Moťka a klavíristka Anna Gaálová. Nenechte si ujít večer plný nádherné hudby v podání našich předních umělců..

0

Michaela Prokopová (Před 5 dny)

Nechte se vtáhnout do historie - večerní hrané prohlídky v kapli hradu Kámen

Zažijte jedinečnou atmosféru večerních hraných prohlídek v kapli hradu Kámen. Připojte se k interaktivnímu představení „Ze života kaple“ a ponořte se do historie této fascinující památky.

0

Ester Vohradská (Před 5 dny)

Pocta Edith Piaf: Radka Fišarová zazpívá v Chuchelně

V sobotu 24. srpna od 20:30 se v malebném prostředí Zahradního centra v Chuchelně u Semil rozezní tóny českých a francouzských šansonů v podání Radky Fišarové.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)

Poslední horníci opustili doly ve Staříči, začala demolice budov

Horníci v Staříči věřili v pokračování práce ještě začátkem roku 2017, ale v březnu po poslední směně doly opustili. Nyní jsou šachty zasypané a probíhají demolice budov. Demontáž poklopů a věže proběhne v druhé fázi.

0

Michaela Prokopová (Před 6 dny)

Spory o dejvickou nádražní restauraci. Veřejnost se postavila za zachování

Spor mezi Správou železnic (SŽ) a provozovatelem dejvické „nádrážky“ trvá několik let kvůli zvýšení nájmu, což vyvolalo podporu veřejnosti a petici.

0

Adam Wágner (Před 6 dny)

Rock Fest Hořice na Šumavě: Nezapomenutelný zážitek léta 2024

Připravte se na strhující rockový zážitek pod širým nebem v Hořicích na Šumavě! Už 20. července 2024 se zastřešený amfiteátr promění v místo plné nesmrtelných rockových pecek a legendárních osobností české hudební scény.

0

Miroslav Pucholt (Před 6 dny)

Pardubické letiště v rekordní ztrátě 41,4 mil. Kč

Společnost East Bohemian Airport (EBA), provozující pardubické letiště, zaznamenala za minulý rok ztrátu 41,4 milionu korun, což je o 10 milionů více než předchozí rok.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)