Poslední aktualizace


Podnikatel Jan Světlík obviněn z krácení daní

Podnikatel Jan Světlík, šéf Vítkovice Holding, byl obviněn z krácení daní a poplatků v celkové výši 200 milionů korun. Světlík označil obvinění za absurdní a dodává, že vzniklo na základě nepotvrzených informací.

0

Rebeka Schmidt (Včera)

Konec skládek v kraji

Nový Jičín plánuje moderní zařízení na zpracování odpadu s optickým tříděním, které by mělo být v provozu od roku 2026. Podobná zařízení, jako je např. v Ostravě, umožňují lepší třídění a recyklaci odpadu. Investice do takových zařízení jsou však nákladné a vyžadují řešení širších dopadů.

0

Města v ostravském kraji staví méně bytů

Výstavba nových bytů v Moravskoslezském kraji zůstává mírně pokleslé, s výjimkou Ostravské oblasti. Město Ostrava má v plánu podporovat výstavbu nových bytů a výstavbu bytových domů v lokalitě Středočkolská, které poskytnout dostupné nájemní bydlení.

0

Rebeka Schmidt (Před 2 dny)

Krylování – koncert k výročí Karla Kryla

Večer vzdávající hold Karlu Krylovi nabídne besedu s režisérem Dušanem Rapošem a koncert Jana Kynčla s houslistou Liborem Kotase. Připomeňte si "básníka s kytarou" a oslavy jeho působení v Ostravě.

0

Rebeka Schmidt (Před 2 dny)

Náměstí SNP projde velkou úpravou

Architekti MAAUS a MAPPA navrhují rekonstrukci ostravského náměstí SNP. Plány zahrnují spojení dvou částí náměstí, zklidnění dopravy, zvýšení bezpečnosti chodců a vytvoření amfiteátru.

0

Adam Wágner (Před 3 dny)

V Novém Jičíně se plánuje stavba nádrže

Má chránit oblast před extrémními povodněmi i suchem. Stavba by měla začít v roce 2033 a ochránit 80 budov, včetně průmyslových a nákupního centra. Nádrž by také měla přinést další příznivé efekty, jako vznik nových biotopů pro živočichy.

0

Rebeka Schmidt (Před 6 dny)

Oživení Vítkovických sléváren

Vítkovické slévárny, získal podporu svých věřitelů a nový vlastník by mohl být oznámen do několika týdnů. Firma měla problémy kvůli ruskému konfliktu na Ukrajině, ale věřitelé podporují reorganizaci závodu.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Policisté označí koloběžky a invalidní vozíky ve Frýdku-Místku

Policie ve Frýdku-Místku zavádí označování koloběžek, jízdních kol a invalidních vozíků pro zvýšení bezpečnosti. Služba začne od 8. dubna, bude probíhat každé pondělí a pomůže v dohledávání předmětů při ztrátě či odcizení. Tento krok přispívá ke zlepšení pořádku ve městě a posiluje pocit bezpečí občanů.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Konopex 2024 - rostlina budoucnosti zajímá všechny generace

Konopex 2024, přední festival a veletrh konopí, se koná v Ostravě s cílem zvýšit povědomí o širokém spektru použití konopí ve zdravotnictví, potravinách, kosmetice a dalších oborech.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Hrady a zámky na Opavsku se otevírají

Hrady a zámky na Opavsku otevřely své brány pro veřejnost a zahájily tak novou sezónu. Oblíbený zámek v Hradci nad Moravicí nabízí historické poklady a kulturní akce, jako např. „Knížecí Velikonoce“ či prohlídky středověkých prostor.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Úklid u Darkovského mostu 6. dubna od 10:00

Mládežnická rada Karviná zve dobrovolníky na úklid města v oblasti darkovského mostu a karvinského moře. Akce začíná na parkovišti u Tesca a spolupracuje s Technickými službami města.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Koupaliště v Odrách letos neotevře

Městské koupaliště v Odrách bude tento rok uzavřeno kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Opravy a rekonstrukce si vyžádají desítky milionů korun. Město se nyní chystá žádat o dotace pro financování nezbytných oprav, aby bylo koupaliště opět bezpečné pro návštěvníky a personál.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Nový Jičín zahajuje sdílená kola na půl hodiny zdarma

V Novém Jičíně začíná projekt sdílených kol ve spolupráci se společností Nextbike. Po neúspěšném pokusu se sdílenými elektrokoloběžkami před třemi lety, zavádí město 75 kol umístěných ve 30 stanicích. První půlhodina je zdarma, poté bude stát 18 Kč za 30 minut.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Prázdné domy v centru Ostravy?

Opuštěné domy a prázdné výlohy narušují centrum Ostravy. Soukromé vlastnictví a neochota jednat s městem překáží zlepšení. Alternativou je stavba parkovacího domu za katedrálou, což by mohlo zlepšit vizuální dojem ulice.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Mimořádná tvorba Toyen vystavena v Ostravě

Jedinečná výstava v Ostravě představuje knihy a grafické práce umělkyně Toyen vzniklé během jejího pobytu ve Francii. Kolekce představuje více než osmdesát artefaktů, včetně knih, knižních vazeb a grafických listů. Výstava potrvá až do poloviny června.

0

Ester Vohradská (Před týdnem)