Bez svolení majitele a bez řidičáku

Novojičínsko - nyní mu hrozí pobyt za mřížemi.


Bez svolení majitele a bez řidičáku

Novojičínsko - nyní mu hrozí pobyt za mřížemi. 

Zřejmě touha projet se na motocyklu vedla 39letého muže k obstarání si klíčů bez vědomí majitele a následné jízdě na Novojičínsku. Ovšem jen do doby, než jej k silniční kontrole zastavili strážci zákona.

Muž se měl v minulých dnech na pracovišti v Klimkovicích zmocnit volně odložených klíčů od motocyklu patřícímu jeho zaměstnavateli. Jelikož se motorka nacházela na jiném pracovišti v jedné z obcí na Novojičínsku, kde dotyčný také pracoval, dopravil se tam autobusem. Po vykonané práci měl ve večerních hodinách nasednout na motocykl a vydat se na cesty. Jeho jízda však netrvala dlouho, ještě v téže obci byl zastaven k silniční kontrole hlídkou z obvodního oddělení Bílovec. K jejich překvapení zjistili, že dotyčný není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění a navíc se odmítl podrobit testu na přítomnost jiných návykových látek, stejně tak lékařskému vyšetření. K motocyklu uvedl, že patří jeho zaměstnavateli. Policisté ho proto telefonicky kontaktovali. Sdělil jim, že svou motorku nikomu nepůjčil. Poté se dostavil na místo, aby si zde svůj motocykl převzal, naštěstí v nepoškozeném stavu.

Policisté z Bílovce následně řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. U výslechu se muž ke skutku doznal, tvrdil, že motorku si chtěl jen zapůjčit a poté vrátit majiteli. Další jeho přestupková jednání byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. Za výše uvedený přečin mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
14. června 2024


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024