Moravskoslezský kraj: Krize lékařů, ČSSD navrhuje řešení

Moravskoslezský kraj čelí akutnímu nedostatku lékařů a zdravotnického personálu, což komplikuje přístup k základní zdravotní péči. Kandidát ČSSD Svatopluk Němeček navrhuje regionální opatření na udržení mladých lékařů. ČSSD míří na lepší volební výsledek, změny se dějí i u dalších stran.


Jedním z klíčových problémů, kterému čelí Moravskoslezský kraj, je akutní nedostatek lékařů a zdravotnického personálu. Tento nedostatek se projevuje především v obtížném přístupu obyvatel k základní zdravotní péči. 'Mnoho lidí v kraji má problémy najít zubaře či dětského lékaře, a situace se zdá být stále horší,' uvedl dvaapadesátiletý Svatopluk Němeček, který kandiduje za ČSSD.

Němeček navrhuje regionální podpory zaměřené na udržení mladých lékařů v oblasti. Podle něj by tato opatření mohla výrazně přispět ke zvýšení dostupnosti lékařské péče pro obyvatele kraje.

Plné kandidátky a blížící se volby

Dvojkou na kandidátce ČSSD v krajských volbách bude primátor Karviné Jan Wolf. Třetí místo obsazuje starosta ostravského Svinova Radim Smetana. Na čtvrtém místě se ocitá bývalý frýdecko-místecký primátor Michal Pobucký a pátou pozici zaujímá ekonomka Kateřina Chybidziurová z Jablunkova. V posledních krajských volbách v roce 2020 získala ČSSD 6,95 procenta hlasů a pět zastupitelských mandátů.

Ambice pro letošní volby

Svatopluk Němeček doufá, že letošní volební výsledky budou výrazně lepší. 'Pokud získáme dvouciferný výsledek, budeme velmi rádi,' uvedl. Zároveň nevyloučil možnost povolební spolupráce s jinými stranami, přestože je jim ideologicky bližší spolupráce s levicovými stranami.

Regionální politické změny

Vedle ČSSD dochází k významným změnám i u dalších stran. ODS a komunisté mění své lídry pro krajské volby, zatímco lidovci a Piráti sází na ověřené kandidáty. Konkurence mezi stranami v Moravskoslezském kraji je tedy i tentokrát značná, což přináší voličům širší spektrum možností.

Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží a dramatické změny v kandidátkách naznačují, že budou velice napínavé. Jak říká jeden z hlavních kandidátů Svatopluk Němeček, klíčové bude především řešení aktuálních problémů obyvatel, jako je nedostatek lékařského personálu.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024