Obyvatelé Otic, kterým bouřka nejvíc poničila dům, dostanou od kraje finanční podporu

Moravskoslezský kraj uvolní ze Zajišťovacího fondu, který je určený na řešení mimořádných událostí, půl milionu korun.


Peníze rovným dílem rozdělí mezi majitele 5 rodinných domů v Oticích, které nejvíc poničily silné bouřky.

„Na 21. červen v Oticích určitě nezapomenou. Silné bouřky, přívalové deště, dvoucentimetrové kroupy a silný vítr nechaly stopy na celkem třiceti rodinných domech, deset z nich dokonce přišlo o střechu. Ještě ten den jsem obec navštívil a pana starostu ujistil, že Moravskoslezský kraj je připravený finančně přispět na obnovu poničeného majetku,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška s tím, že vyzval starostu obce, aby podle reálných škod a aktuální situace postižených rodin navrhl způsob pomoci.

Pan starosta Vladimír Tancík se po zhodnocení stavu poničených domů, které osobně prohlédl, a po posouzení dalších okolností písemně obrátil na Radu Moravskoslezského kraje.

„Pan starosta krajské radě doporučil přispět na opravy pěti poničených domů. Své písemné stanovisko podal ve středu 28. června a hned ten den se krajští radní shodli na konkrétní finanční podpoře. Na každý z pěti domů kraj ze Zajišťovacího fondu poskytne 100 tisíc korun. Občanům Otic přeji hodně sil na opravy a úklid po té šílené bouřce. Naštěstí se nikomu nic nestalo a nám nezbývá než doufat, že k nám bude příroda shovívavější, a že se našemu kraji podobné události budou co nejdéle vyhýbat,“ uzavřel hejtman kraje Jan Krkoška.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy