Včelí úly na radniční věži - zelenější Ostrava

Čtyři nové včelí úly byly umístěny ve výšce 40 metrů na radniční věži v Ostravě. Cílem projektu je zlepšit městskou zeleň a životní prostředí. Ve městech, kde se méně používají chemikálie, nacházejí včely lepší podmínky k životu.


Pracovníci Ostravských městských lesů a zeleně nedávno přenesli čtyři včelí úly do šestého patra věže ostravské radnice. Přestože se může zdát, že vynášení těchto úlů do výšky 40 metrů je náročné, pracovníci tvrdí, že skutečné zatížení nastane až s příchodem včel.

„Těžké to bude opravdu až s včelami,“ konstatuje Jan Kuchařík z výroby Ostravských městských lesů. Včelstva budou do úlů umístěna až v noci, kdy bude ve městě klidnější atmosféra.

Aleš Boháč, náměstek primátora pro životní prostředí a člen strany Starostové pro Ostravu, uvedl, že cílem projektu je zlepšit kvalitu životního prostředí ve městě. „Včely nám pomohou zkrášlit Ostravu a budou pečovat o naši zeleň. Pečuje o ně městská společnost Městské lesy ve spolupráci s našimi zkušenými včelaři,“ vysvětlil.

Radniční ochoz, kde jsou úly umístěny, se nachází ve výšce kolem 40 metrů. Předseda Včelařského spolku Moravy a Slezska Václav Sciskala uvedl, že výška není pro včely problém. „Včely běžně obývají skály a stromy, takže výška radnice není nikterak nestandardní. Naopak, ve městě mohou nalézt vhodnější podmínky pro svůj život,“ poznamenal Sciskala.

Ve městech, kde zemědělci hojně nepoužívají chemikálie, je pro včely skutečně lepší prostředí. „Ve městech existuje mnoho různorodých květů, které jsou pravidelně obnovovány zahradnickými službami,“ dodal Sciskala.

Nová včelstva by měla výrazně napomoci zlepšení městské zeleně, podpořit biodiverzitu a posílit celkovou ekologickou stabilitu Ostravy. Tento projekt je jen jedním z řady kroků, které město podniká pro zlepšení svého životního prostředí.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024