ZPRÁVY Kultura Ostravský kraj

Koncertní hala Ostrava - otevření v roce 2028

Ostrava chystá výstavbu nové koncertní haly a rekonstrukci Domu kultury v hodnotě 2,8 miliardy Kč. Stavba, která má začít koncem letošního roku, by měla přinést městu novou kvalitu kulturního života. Financování projektu zajišťují granty, úvěry a dotace od různých zdrojů.

0

Včera

Ostravská galerie Plato bojuje o prestižní architektonickou cenu EU

Ostravská městská galerie Plato, která sídlí ve zrekonstruovaných bývalých městských jatkách, postoupila jako jedna z pěti finalistů v architektonické ceně Miese van der Rohe. Prestižní ocenění uděluje Evropská unie každé dva roky. Vítěz bude znám 25. dubna a slavnostní předání cen proběhne 14. května v Barceloně.

0

Před týdnem

Miliony artefaktů objeveny při stavbě dálnic na východě Čech

Východní Čechy zažívají největší záchranný archeologický výzkum v historii, který provází stavbu dálnic D35 a D11. Denně jsou odkrývány miliony artefaktů, měnící pohled na českou historii. Archeologové teď v zimě katalogizují a zkoumají nálezy, což bude trvat roky.

0

Před týdnem

Divadelní léto 2024 přinese vzdělávání o klimatu

Eko-info centrum Ostrava (EICO) vytváří divadelní projekt "Divadlo pro změnu", zaměřený na vzdělávání dětí i dospělých o životním prostředí a klimatické změně. Projekt nabídne divadelní představení, interaktivní programy pro školy a další osvětové aktivity. Plánovaná premiéra je v létě 2024, s pokračováním programů až do podzimu 2025.

0

Před týdnem

Setkání s Markem Vašutem 8. března 2024 v Mlýně vodníka Slámy

Setkání s Markem Vašutem, legendou českého filmu a televize, proběhne 8. března 2024 v Mlýně vodníka Slámy. Čeká na vás večer plný vzpomínek, humoru a inspirace. Vstupenky za 450 Kč budou brzy k dispozici na Ticketstream nebo v restauraci.

0

Před týdnem

Těškovické jaro 2024 - letošní ročník zahájen

Těškovické jaro 2024 – divadelní festival začíná 24. února a nabídne bohatý program až do května. Návštěvníci si užijí představení různých žánrů od talentovaných divadelních souborů. Tradiční Těškovický soubor Berani ukončí festival svou premiérou.

0

Před 2 týdny

Zázrak v Zoo Ostrava: Mladá šimpanzí máma přivítá druhé mládě

Zoo Ostrava zveřejnila první fotky a video nedávno narozeného šimpanze, kriticky ohroženého primáta. Mladý šimpanz se narodil v Pavilonu evoluce, 19leté matce, která v roce 2020 poprvé porodila. Chovatelé nezasahují do odchovu mláďat a nechávají vše na samicích a ostatních členech skupiny. Zoo Ostrava se dlouhodobě věnuje ochraně a popularizaci ohrožených druhů zvířat.

0

Před 3 týdny

Revitalizace Gagarinova náměstí: Parčík dostane nový vzhled

V Karviné proběhne revitalizace parčíku u Gagarinova náměstí, která zahrnuje opravy zídek, chodníků, schodiště a instalaci nového mobiliáře. Dominantním prvkem budou nově vysazené stromy. Rekonstrukce začne na jaře letošního roku, čímž získá město modernější a atraktivnější prostor pro návštěvníky a obyvatele.

0

Před 3 týdny

Tradiční festivaly, nové projekty a mezinárodní soutěže

Ostrava se rozhodla v roce 2023 podpořit kulturu a umění částkou 50 milionů Kč. Financované projekty zahrnují tradiční akce, jako jsou hudební festivaly Colours of Ostrava a Beats for Love, divadelní přehlídka Dream Factory Ostrava a Svatováclavský hudební festival, i nové projekty, jako mezinárodní soutěž v break dance.

0

Před 3 týdny

Přijďte objevit Svět kostiček: fascinující Lego výstava ve Frenštátě do 14. března 2024

Výstava "Svět kostiček" představí fanouškům Lego fascinující modely a pestrý program ve Frenštátě pod Radhoštěm od 2. února do 14. března 2024. Navštivte tuto rodinnou akci s dětským koutkem a prodejem stavebnic Lego.

0

Před 3 týdny

Oživte minulost v novém bytovém muzeu Ostravy: kuchyně, ložnice a mnohem více z 30. let

Bytové muzeum v Ostravě Hrabůvce představuje život a bydlení v 1930. letech. Návštěvníci mohou zhlédnout dobově zařízené pokoje a exponáty z té doby. Muzeum je prvním z osmi akcí oslav 100 let Velké Ostravy a nabízí prohlídky na webu jubilejnikolonie.cz. Tento projekt uchovává a připomíná historii města.

0

Před 3 týdny

Tajné schránky objeveny v hudebním pokoji zámku ve Studénce

Při obnově hudebního pokoje zámku ve Studénce byly za tapetami objeveny čtyři tajné skříňky s nápisy řemeslníků, kteří se podíleli na restaurování. Nápisy zpřesňují řadu prací prováděných v objektu v různých obdobích. Skříňky pravděpodobně souvisí s přestavbou zámku v letech 1860-1863.

0

Před 3 týdny

MINT Market: Svěží móda, design a delikatesy čekají jen na vás!

MINT market v Ostravě představuje unikátní český design, módu, šperky a delikatesy od talentovaných tvůrců. Nabízí širokou škálu kvalitních produktů a služeb z různých částí ČR. Navíc poskytuje nezapomenutelný den plný barev, tvarů a chutí. Vstup je zdarma a vhodný pro všechny návštěvníky.

0

Před 4 týdny

Masopust 2024: Hlučínské radosti a tradice ožívají v plné síle!

VI. ročník hlučínského Masopustu nabídne bohatý program a oživí staré tradice. Událost zahájí starostka Petra Tesková a nabídne průvod masek s medvědem, soutěže, farmářské trhy a zabijačkové hody. Akce posílí vazby mezi obyvateli a přiláká turisty z celého regionu.

0

Před 4 týdny