Online Před 3 měsíci

V Doubravě hrozí odchod učitelů a pokles kvality výuky

Ve městě Doubrava vypukl spor o vedení místní základní školy. Městský úřad neobnovil smlouvu s ředitelkou a vypsalo konkurs na nového šéfa, což vyvolalo rozruch mezi rodiči a pedagogy. Obavy jsou, že může dojít k masivnímu odchodu učitelů a snížení kvality výuky.

Blog
Včera
REGIONOSTRAVA.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Bruntálsko bez lékařů - obyvatelé dojíždějí za péčí

V regionu Bruntálska nabídka finanční podpory pro nové nebo rozšířené ordinace lékařů nezabrala. Lidé jsou nuceni dojíždět za zdravotní péčí do vzdálených měst, jako jsou Ostrava a Olomouc, což souvisí také s věkem poskytovatelů péče v oblasti.

Blog
Před 5 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

COOP otevírá autonomní prodejnu s AI na ostravském letišti

Společnost COOP otevřela novou autonomní prodejnu na ostravském letišti. Bezobslužný obchod funguje na bázi mobilní aplikace a bankovní identity zákazníků. Využívá technologii umělé inteligence pro sledování a prevenci krádeží.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Výletní historická plavba lodí Harta

Poznejte krásy a zajímavosti Slezské Harty nejen z břehů, ale také z její hladiny! Loď Harta a loď Santa Maria se zkušenými kapitány Vás provezou po naší krásné vodní nádrži.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Pozor na falešné vstupenky na mistrovství světa v hokeji

Policie varuje fanoušky hokeje před falešnými vstupenkami na nadcházející mistrovství světa. Mobilní policejní jednotky budou před stadiony v Praze a Ostravě řešit podvody s vstupenkami a pomáhat podvedeným fanouškům s podáním trestních oznámení.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Pozor na padělané vstupenky na MS

V rámci přípravy na hokejové mistrovství světa se policie snaží řešit rostoucí problém padělaných vstupenek pomocí mobilních pracovišť. Stanice budou plně vybaveny pro provádění výslechů a získávání důkazů. Policie varuje, že falešné vstupenky nemohou být nahrazeny.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Nový partner české fotbalové ligy

Českou fotbalovou ligu čeká velká změna. Novým generálním partnerem se stává sázková kancelář Chance, která nahradí Fortunu. Chance přispěje částkou 260 milionů korun, což je výrazný nárůst oproti předchozím 80 milionům od Fortuny.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Náměstí SNP projde velkou úpravou

Architekti MAAUS a MAPPA navrhují rekonstrukci ostravského náměstí SNP. Plány zahrnují spojení dvou částí náměstí, zklidnění dopravy, zvýšení bezpečnosti chodců a vytvoření amfiteátru.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

ADRA Frýdek-Místek podporuje 45 rodin s dětmi s autismem

ADRA ve Frýdku-Místku pomáhá 45 rodinám dětí s poruchou autistického spektra a přistupuje k celosvětové kampani na podporu chápání autismu, konané 2. dubna.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Tramvaje znovu dle původních jízdních řádů

Dopravní podnik Ostrava (DPO) oznámil návrat k původním jízdním řádům tramvajových linek 1, 2, 7, 10, 12, 15, 17 a 19 po dokončení oprav podjezdu v Ostravě-Jihu.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Úžasná hokejová aréna čeká fanoušky i novináře z celého světa!

Přípravy na světový šampionát v ledním hokeji v Ostravě jsou v závěrečných fázích. Očekává se přes 800 novinářů, zvýšený mediální zájem ze Slovenska a Polska, nová hokejová aréna s fanzónou a dopravní úpravy pro plynulou dopravu.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ