Offline

Nové přírodní jezírko oživuje paneláky v Ostravě-Hrabůvce!

Ostrava-Hrabůvka představila nový biotop, jezírko čištěné kořenovou čističkou z 1300 bahenních rostlin. Projekt má ekologický přínos, ochlazuje okolí a zvyšuje vlhkost. Místní děti nadšeně zkoumaly biotop. Plánuje se instalace lehátek a výsadba stromů a květin pro estetický i ekologický rozvoj.

Blog
Před 6 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Včelí úly na radniční věži - zelenější Ostrava

Čtyři nové včelí úly byly umístěny ve výšce 40 metrů na radniční věži v Ostravě. Cílem projektu je zlepšit městskou zeleň a životní prostředí. Ve městech, kde se méně používají chemikálie, nacházejí včely lepší podmínky k životu.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

V Kunčičkách otevřeno nové zvířecí krematorium

V ostravské části Kunčičky bylo otevřeno nové zvířecí krematorium za 15 milionů korun, s očekávanou návratností do deseti let. Krematorium nabízí kremace zvířat od 2 490 do 11 990 korun, dle hmotnosti až do 120 kg. Spolumajitel Jan Čípek říká, že poptávka zde bude nižší než v Praze, ale postupně poroste.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Stavebníci našli lidské pozůstatky

Dělníci objevili lidské kosterní pozůstatky během stavebních prací. Koroner čeká na výsledky pitvy k určení pohlaví a doby úmrtí. Práce byly zastaveny, poté obnovovány. Rekonstrukce za 23 milionů korun zlepší nevzhlednou plochu mezi bývalým kulturním domem a obchody. Vysadí se více než 20 stromů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Colours of Ostrava - Grammy hvězdy a láskyplné seznamky

Festival Colours of Ostrava se blíží s bohatým programem. Přivítá držitele cen Grammy a 68 nominací. Vystoupí Sam Smith, Queens of the Stone Age, Lenny Kravitz, James Blake a další. Meltingpot fórum nabídne přes 250 řečníků, včetně Dana Arielyho. Novinkou je "Láskyplná seznamka" pro osamělé návštěvníky.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Saxofonista Žáček a duo Lash & Grey účinkují na benefičním koncertu

Zveme vás na benefiční koncert, kde vystoupí ostravský saxofonista a flétnista Michal Žáček a slovenské jazz-soulové duo Lash & Grey. Koncert bude doprovázen souborem Janáčkovy filharmonie Ostrava, Benda Quartet.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Ostrava potřebuje více dlouhodobých a přechodných pěstounů

Ostrava potřebuje více dlouhodobých a přechodných pěstounů, proto magistrát pořádá informační akci pro potenciální zájemce. Aktuálně je v Ostravě tisíc pěstounů, včetně 33 přechodných. Magistrát uspořádal kampaň "Dejme dětem rodinu" za účelem seznamování veřejnosti s pěstounstvím. Je potřeba rozšíření sítě pěstounů, nalezlý schvalovací proces péče však znamená, že tisíce dětí zůstávají v dětských domovech.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Ukázka pěstování a tvarování bonsají

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava nabízí v sobotu 20. dubna ukázku pěstování a tvarování bonsají, miniaturizovaných rostlin tradičně pěstovaných v Japonsku. Akci vede kurátor japonské zahrady Botanické zahrady Praha Miroslav Horský.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Mimořádná tvorba Toyen vystavena v Ostravě

Jedinečná výstava v Ostravě představuje knihy a grafické práce umělkyně Toyen vzniklé během jejího pobytu ve Francii. Kolekce představuje více než osmdesát artefaktů, včetně knih, knižních vazeb a grafických listů. Výstava potrvá až do poloviny června.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Petice za zachování Plato galerie

Ostravská umělecká komunita ztrácí zázemí v bývalém hobbymarketu navzdory petici. Město plánuje jeho zbourání, ale městská galerie Plato nabízí dočasné prostory. Budoucnost uměleckého zázemí zůstává nejistá.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Sanace Heřmanické halda v přípravě

Státní podnik Diamo má do 20. června připravit podrobnosti o technickém řešení sanace hořící heřmanické haldy na okraji Ostravy. Diamo se bude muset věnovat časové náročnosti, dopadům na životní prostředí a finančních nákladech plánované sanace.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Sloučení základních škol Karviné

Od září zůstanou ve městě Karviná-Mizerov pouze tři základní školy, když jedna ze dvou škol na Dukelském sídlišti ukončí provoz. Sloučením ZŠ U Studny a ZŠ Majakovského vznikne nástupnická organizace ZŠ U Studny.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Kulturní dům Akord slaví 65 let

Ostravský Akord připravuje pestrý kulturní program, včetně koncertů, divadelních představení a akcí. Akce probíhají díky spolupráci s dalšími organizacemi, a na podzim se mohou návštěvníci těšit např. na Helen Vondráčkovou nebo Melody Makers.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ