Online Před 3 měsíci

Karviná bojuje s prostitucí, bude pokutovat zákazníky

Karviná se snaží řešit problém s pouliční prostitucí novým přístupem zaměřeným na klienty sexuálních pracovnic. Městská vyhláška zakazuje prostituci, ale dosud nebyla účinná. Nyní policie plánuje používat kamery k usvědčení klientů a těm hrozí pokuta až do výše sto tisíc korun.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Občané Kopřivnice budou rozhodovat o názvu náměstí

Občané Kopřivnice budou rozhodovat o názvu nově vzniklého prostoru v centru města. Mezi nejčastějšími volbami byly názvy spojené s místními osobnostmi jako Emil Zátopek. Některé návrhy také odkazovaly na město Kopřivnice nebo místní automobilku.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Jezero v parku Boženy Němcové prochází očistou

V prvním roce bylo odstraněno až 70% sedimentů, následně se pokračovalo v odbahňování a úpravách lokality. Zároveň probíhají práce na výstavbě lávky a pěších stezek. Konec projektu je plánován na podzim letošního roku.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nový projekt přináší komfortní bydlení v Bruntále

Projekt v Bruntále se zaměřuje na zlepšení bydlení a infrastruktury, včetně elektrického napojení, vodovodní a kanalizační sítě a internetu. Výstavba zahrnuje komunikace pro domy a cestní síť, s celkovým dokončením v roce 2026.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nový magnetický marker zvyšuje přesnost v léčbě nádorů prsu

Lékaři v Opavě úspěšně použili magnetické zrno Sirius Pintuition při operaci rakoviny prsu. Nová technologie nabízí větší přesnost a není radioaktivní, přičemž lze zrna umístit do tumoru i po delší dobu.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Exkluzivní prohlídky frýdeckého zámku

Frýdecký zámek nabízí 12. a 13. dubna 2024 speciální komentované prohlídky s? autorem květinového aranžmá - Slávkou Rabušicovou. Prohlédněte si zámecký okruh s? jedinečnou opulentní květinovou výzdobou. Rezervace doporučena, vstupenky online i na místě.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Půl milionu korun pro vítěze soutěže Vesnice roku

Krajské kolo soutěže Vesnice roku začíná s novými pravidly a vyššími finančními odměnami pro vítěze. Šárka Šimoňáková, náměstkyně hejtmana MSK, vyzývá co nejvíce obcí k účasti.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nové sportoviště na Těrlicku v ohrožení

V Těrlicku na Karvinsku se zhoršují problémy se svahem sportoviště kvůli hrozbě sesuvu. Kontroverze mezi starým a novým vedením obce se týkají legálnosti stavby a materiálu. Obec byla pokutována a čelí dalšímu přestupkovému řízení.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Vítr řádil na Moravě, hasiči zasahovali

Silná bouře postihla ČR v sobotu, zanechávajíc škody a rozruch. Hasiči, jak dobrovolníci tak profesionálové, zaznamenali stovky výjezdů kvůli následkům bouřky. V Moravskoslezském kraji řešili téměř 200 incidentů, v rámci celé republiky přes 500.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Messi neplánuje opustit hřiště

Fotbalová hvězda Lionel Messi promluvila o konci kariéry a vznesla bouři na webu. Messi ujišťuje, že neplánuje opustit hřiště a chce pokračovat, dokud bude schopen hrát na vysoké úrovni.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ