Online Před 2 měsíci

Unikátní exponáty habsburských panovníků v Kunínském Zámku

Historický zámek v Kuníně připravuje výstavu dokumentů a pečetí od habsburských panovníků a nejstaršího rakouského exempláře vyznamenání Řádu čestné legie. Unikátní kolekci pečetí věnoval Novojičínskému muzeu osobně lékař Františka Josefa I a císařovny Sissy.

Blog
Před 3 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Plánování úpravy silnice I/58 mezi Vlčovicemi a Frenštátem

V souvislosti s plány Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na výstavbu přeložky silnice I/58 mezi Vlčovicemi a Frenštátem pod Radhoštěm, město plánuje výstavbu obchvatu. Město má v územním plánu zanesenou možnost koridoru v ulici Příkopnici, která by mohla být přeložena, ale hledá novou trasu obchvatu.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před 6 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Festival plný emocí a fantazie: Circa Zoë a další divadelní hvězdy osvítí Ostravu

Francouzsko-italský soubor Circa Zoë čeká na diváky na festivalu ve Ostravě. Diváci mohou očekávat zážitek plný emocí a fantazie. Finský divadelní soubor Race Horse Company nabídne akrobacii a humor. Oblíbený španělský soubor Cia Paki Paya se také vrátí.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Ostravská výšková perla může změnit majitele za 55 milionů!

Ostravský architektonický skvost, třetí nejvyšší budova v městě, se může dočkat nového majitele. Městská rada zahájila jednání o prodeji s firmou First Skyscraper, která nabídla 55 milionů korun

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Restrukturalizační plán huti Liberty

Více než 90% věřitelů ostravské huti Liberty Ostrava hlasovalo pro její restrukturalizační plán, čímž byla překonána požadovaná 70% hranice. Hlasování však musí potvrdit Krajský soud v Ostravě.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Zvony, odcizené během druhé světové války se vracejí

Německé zvony, odcizené během druhé světové války, se po 70 letech vracejí do svých původních kostelů v Česku. Šestiletý projekt inicioval ostravsko-opavský biskup Martin David. Zvony se vracejí do míst jako Oldřišov a Třebom na Hlučínsku nebo Vřesovice na Karvinsku.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Celkem 15 nových radarů chtějí obce na Frýdecko-Místecku

V Nošovicích a Malých Nošovicích je problém s překračováním rychlosti, přičemž 75 % vozidel nerespektuje povolených 50 km/h. Radar by mohl situaci zlepšit, ale jeho instalace a provoz stojí stovky tisíc korun. Navíc výnosy z pokut putují do pokladny obce s rozšířenou působností, což zvyšuje zatížení městského úřadu.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Konec skládek v kraji

Nový Jičín plánuje moderní zařízení na zpracování odpadu s optickým tříděním, které by mělo být v provozu od roku 2026. Podobná zařízení, jako je např. v Ostravě, umožňují lepší třídění a recyklaci odpadu. Investice do takových zařízení jsou však nákladné a vyžadují řešení širších dopadů.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Policisté označí koloběžky a invalidní vozíky ve Frýdku-Místku

Policie ve Frýdku-Místku zavádí označování koloběžek, jízdních kol a invalidních vozíků pro zvýšení bezpečnosti. Služba začne od 8. dubna, bude probíhat každé pondělí a pomůže v dohledávání předmětů při ztrátě či odcizení. Tento krok přispívá ke zlepšení pořádku ve městě a posiluje pocit bezpečí občanů.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nový Jičín zahajuje sdílená kola na půl hodiny zdarma

V Novém Jičíně začíná projekt sdílených kol ve spolupráci se společností Nextbike. Po neúspěšném pokusu se sdílenými elektrokoloběžkami před třemi lety, zavádí město 75 kol umístěných ve 30 stanicích. První půlhodina je zdarma, poté bude stát 18 Kč za 30 minut.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ