Online Před 3 měsíci

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

Blog
Před 3 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Třinecké železárny se obrací k plynové turbíně

Třinecké železárny plánují omezit využití uhlí a přejít na kompaktní plynovou turbínu, která by měla nahradit uhelný fluidní kotel. Turbína by měla spalovat zemní plyn a možná i vodík. Modernizace energetického uzlu by mohla stát až dvě miliardy korun.

Blog
Před 6 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Nový pavilon pro tučňáky za 140 milionů do roku 2026!

Ostravská ZOO plánuje do roku 2026 otevřít nový pavilon pro tučňáky, což bude premiéra tohoto druhu v tomto zooparku. Pavilon disponuje bazénem o velikosti 25 metrů a vodní plochou 200 m2, tučňáci budou mít i 270 m2 na souši.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Počet vakcín proti černému kašli je omezený

Sever Moravy a Slezsko čelí vysokému počtu nemocných dětí, eviduje se 512 nakažených. Nejvíce nemocných je mezi teenagery. Děti a kojenci jsou v riziku infekce černým kašlem. Podle odborníků je nejúčinnějším řešením očkování těhotných žen a rodiny.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Výstava archivních fotografií opavské umělecké školy

Výstava archivních fotografií představuje stoletou historii umělecké školy v Opavě. Návštěvníci zhlédnou fotografie pedagogů, ředitelů, školních budov a událostí. Výstava také představí zájezdovou činnost školy a její úspěšné soubory.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Virtuosové představí Beethovena, Schumanna a Brahmse

Večer plný klasicismu a romantismu představil skladby Beethovena, Schumanna a Brahmse v podání tria Igora Františáka (klarinet), Michala Kaňky (violoncello) a Marka Kozáka (klavír). Umělci dokonale propojili své hudební talenty a předvedli jeden z nejzajímavějších koncertů tohoto roku.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Podnikatel Jan Světlík obviněn z krácení daní

Podnikatel Jan Světlík, šéf Vítkovice Holding, byl obviněn z krácení daní a poplatků v celkové výši 200 milionů korun. Světlík označil obvinění za absurdní a dodává, že vzniklo na základě nepotvrzených informací.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Města v ostravském kraji staví méně bytů

Výstavba nových bytů v Moravskoslezském kraji zůstává mírně pokleslé, s výjimkou Ostravské oblasti. Město Ostrava má v plánu podporovat výstavbu nových bytů a výstavbu bytových domů v lokalitě Středočkolská, které poskytnout dostupné nájemní bydlení.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Krylování – koncert k výročí Karla Kryla

Večer vzdávající hold Karlu Krylovi nabídne besedu s režisérem Dušanem Rapošem a koncert Jana Kynčla s houslistou Liborem Kotase. Připomeňte si "básníka s kytarou" a oslavy jeho působení v Ostravě.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Czech Tour se zúčastní i nejlepší tým světa INEOS Grenadiers

Sen splněn: nejlepší tým světa se zúčastní Czech Tour. Tento prestižní závod v České republice přitahuje fanoušky cyklistiky a díky účasti týmu INEOS Grenadiers bude zájem ještě větší. Závod tak vstupuje do sportovní historie.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

V Novém Jičíně se plánuje stavba nádrže

Má chránit oblast před extrémními povodněmi i suchem. Stavba by měla začít v roce 2033 a ochránit 80 budov, včetně průmyslových a nákupního centra. Nádrž by také měla přinést další příznivé efekty, jako vznik nových biotopů pro živočichy.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Oživení Vítkovických sléváren

Vítkovické slévárny, získal podporu svých věřitelů a nový vlastník by mohl být oznámen do několika týdnů. Firma měla problémy kvůli ruskému konfliktu na Ukrajině, ale věřitelé podporují reorganizaci závodu.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ