Online Před 3 měsíci

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 4 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před 5 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před 6 dny
REGIONOSTRAVA.CZ

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Komárovský obchvat zmírní provozu od roku 2027

Realizace obchvatu v Komárově na Opavsku, který by měl zmírnit průjezd více než 20 tisíc aut denně, se začíná rýsovat. Mohla by začít v roce 2027 a být dokončena v roce 2029. Úsek bude měřit šest kilometrů a stát 2,1 miliardy korun.

Blog
Před týdnem
REGIONOSTRAVA.CZ

Nové technologie měly zlepšit dopravu v Opavě

Špatná spolupráce mezi společnostmi Patriot a AŽD Praha způsobila komplikace. Město se nyní snaží problémy řešit. Pracuje se na integraci nových a stávajících systémů, ale proces je ztížen nedostatkem dat od společnosti Patriot.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOSTRAVA.CZ

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Hrady a zámky na Opavsku se otevírají

Hrady a zámky na Opavsku otevřely své brány pro veřejnost a zahájily tak novou sezónu. Oblíbený zámek v Hradci nad Moravicí nabízí historické poklady a kulturní akce, jako např. „Knížecí Velikonoce“ či prohlídky středověkých prostor.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Požár zachvátil dřevovýrobu

V Chočínkách na Nymbursku propukl dramatický požár, při kterém se propadla střecha pil. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo zabránit šíření ohně. Evakuační opatření byla nutná pro desítky lidí z nedalekého nákupního centra.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Z Grossmannovi vily pohádkový palác

Ostravští představitelé se rozhodli obnovit Grossmannovu vilu, aby vytvořili turistickou atrakci. Rekonstrukce začala koncem roku 2021, s náklady přes 130 milionů korun. Otevření pro veřejnost je naplánováno na 4. dubna.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Začátek vylepšení protipovodňových zdí

Po záplavách v roce 2010 začínají vylepšení protipovodňových opatření v Pudlově a Starém Bohumíně. Kvůli tomu bude dočasně uzavřena oblíbená místní cyklostezka, což omezí aktivity obyvatel i turistů. Radnice se pokusí vyjednat omezený provoz na cyklostezce o víkendech.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus - osmiměsíční zákaz trenérské činnosti. Rada se proti rozhodnutí chystá odvolat, tvrdí svou nevinu. Případ znovu otevírá debatu o rasismu v českém fotbale.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Bezemisní zdroje tvoří 74 % zisku Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ získala v roce 2020 74 % zisku z jaderných a obnovitelných zdrojů, což ukazuje rostoucí tendenci v české energetice. Společnost plánuje zvýšit podíl bezemisních aktivit na EBITDA na 97 % do roku 2025

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Bitcoin míří k novým výšinám

Bitcoin nedávno překonal historické maximum 70 000 dolarů, což vyvolává otázku, zda stojí za to investovat. Růst hodnoty má několik důvodů, jako úspěch bitcoinových ETF a rostoucí celosvětové přijetí digitálních měn.

Blog
Před měsícem
REGIONOSTRAVA.CZ

Kvůli absenci očkování proti černému kašli vyloučení žáků nehrozí

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová ujistila, že vyloučení žáků z výuky kvůli absenci očkování proti černému kašli nehrozí. V posledních letech vzrostl počet případů černého kašle v Česku, přestože očkování je povinné.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOSTRAVA.CZ