Minulost Bredy ožívá: Oprava obchodního domu vrcholí a lidé nahlížejí původními okny

Opava se dostala do popředí díky výstavě k 150. výročí podnikatele Davida Weinsteina. Organizátorem je Spolek na záchranu obchodního domu Breda. Výstava ukazuje Weinsteinův život a význam obchodního domu postaveného podle architekta Leopolda Bauera. Rekonstrukce budovy financovaná městem zahrnuje renovaci fasády a dalších prvků.

0

Před týdnem

Ústavní soud potvrdil noční vyhlášku v Píšti, ombudsman kritizuje

Ústavní soud ČR zamítl návrh veřejného ochránce práv na zrušení obecní vyhlášky upravující výjimky z nočního klidu. Soud potvrdil, že vyhláška je v souladu se zákony. Starosta obce uvítal rozhodnutí pozitivně, zatímco ombudsman kritizoval vysoký počet výjimek.

0

Před týdnem

Košťálek z Dynama do Vítkovic

Obránce Jan Košťálek opouští Dynamo Pardubice a přestupuje do Vítkovic. Košťálek, který za tři sezony odehrál 185 zápasů a nasbíral 111 bodů, se rozhodl pro Vítkovice díky jejich profesionálnímu přístupu. Přestup potvrdil sportovní ředitel Petr Sýkora, který vyjádřil vděčnost za jeho přínos pro tým.

0

Před 2 týdny

Rýmařov přemění školu na moderní úřad

Rýmařovská radnice plánuje rekonstruovat starou školní budovu a vytvořit nové administrativní centrum. Projekt sjednotí úřední služby v bezbariérovém objektu, což zefektivní provoz. Náklady jsou odhadovány na 75 milionů korun. Zahájení je plánováno na leden 2025, dokončení do konce roku.

0

Před 3 týdny

Festival pod zámkem: Stand-up, rock a DJ show!

Festival pod zámkem 2024 proběhne 21.-22. června v obci Dívčí Hrad. V pátek vystoupí stand-up komici z Na stojáka a kapela Fredy & Krusty. V sobotu se můžete těšit na Light&Love, Duo Jamaha, Bereniku Kohoutovou, skupinu Nebe a DJ René Jančíka.

0

Před 3 týdny

Seznamte se s železničními dějinami Ostravska

Moravskoslezské železniční muzeum v Ostravě, otevřené v roce 2013, rychle získalo věhlas díky prostorným výstavním plochám a bohatým sbírkám exponátů z historie železnic. Návštěvníci mohou vidět repliky signalizačních zařízení, modelová kolejiště i funkční trenažér lokomotivy.

0

Před 3 týdny

Policie chytila padělatele falešných vstupenek z Pelhřimovska

Policie dopadla čtyřiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, obviněného z padělání a prodeje falešných vstupenek na MS v hokeji a ME ve fotbale, čímž způsobil škodu ve výši 600 tisíc korun. Muž přiznal výrobu a prodej podvodných vstupenek, hlavně na zápasy českého týmu.

0

Před 3 týdny

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

0

Před měsícem

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

0

Před měsícem

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

0

Před měsícem

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

0

Před měsícem

Komárovský obchvat zmírní provozu od roku 2027

Realizace obchvatu v Komárově na Opavsku, který by měl zmírnit průjezd více než 20 tisíc aut denně, se začíná rýsovat. Mohla by začít v roce 2027 a být dokončena v roce 2029. Úsek bude měřit šest kilometrů a stát 2,1 miliardy korun.

0

Před měsícem

Baseballový kouč si spletl ceny aneb talisman před výzvami

Český baseballový kouč Pavel Chadim prožil kuriozitu, když si z události Trenér roku omylem odnesl pamětní list patřící hokejovému trenérovi Radimu Rulíkovi. Tato milá historka pak posloužila jako talisman pro český tým před jejich velkými výzvami, včetně zápasů proti Japonsku na Pražském baseballovém týdnu a v Nagoje.

0

Před měsícem

Nové technologie měly zlepšit dopravu v Opavě

Špatná spolupráce mezi společnostmi Patriot a AŽD Praha způsobila komplikace. Město se nyní snaží problémy řešit. Pracuje se na integraci nových a stávajících systémů, ale proces je ztížen nedostatkem dat od společnosti Patriot.

0

Před měsícem

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

0

Před 2 měsíci